2020’de Türkiye’de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!

Bu gün haber kategorisinde sizlere 2020'de Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu! Türkiye'de satılan Elektrikli otomobillerin sayısı ve Hibrit Otomobillerin sayısı hakkında detay yazımız sizlerle..

Bu gün haber kategorisinde sizlere 2020’de Türkiye’de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu! Türkiye’de satılan Elektrikli otomobillerin sayısı ve Hibrit Otomobillerin sayısı hakkında detay yazımız sizlerle..

2020’de Türkiye’de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Elektrikli motorlara önem artışı başlamış oldu. Çünkü artık içten yanmalı motorlar önemini kaybetmeye başladı. Yavaş yavaş elektrikli otomobiller artık pazardaki yerini almaya başladı. Dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’de de yavaştan satışlar ivme kazanmaya başladı. Türkiye’de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobiller de gün geçtikçe artış göstermeye başladı desek yeridir.

2020'de Türkiye'de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!

2021-2022 yılı da elektrikli otomobillerin yılı olacağı söylendiği gibi de olmaya başladı desek yeridir. Çünkü geçtiğimiz yıl yani 2020 yılında elektrikli otomobil satışları hayli arttı. Rakamsal olarak ise tamı tamına 23 Bin Elektrikli ve hibrit otomobil satışı oldu. Yani 2020’de Türkiye’de satılan Elektrikli ve Hibrit Otomobillerin sayısı 23 Bin oldu!

Bu da iddia edildiği gibi Elektrikli Otomobiller 2021 yılında ülkemizde hayli satılacağı düşünülüyor. 2020 yılında satılan araç sayısı 2021 yılını da bizlere işaret ediyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında elektrikli otomobiller ülkemizde de artış gösterecek. Zaten firmalar 2025 yılında artık elektrikli ve hibrit otomobillerin satışı daha fazla olacağını söylemişti. Bu da yavaştan gerçekleşmeye başladı desek yeridir.

Ayrıca Avrupa ülkelerinde bu oran bazı ülkelerde şimdiden arttı. Bu ülkelerden birisi de Norveç oldu. 2020 Yılında Norveç’te satılan arabaların yarısından fazlası Elektrikli Versiyon Oldu başlığında da bunları anlattık. Oradan da içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Öneri Listemiz

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu